Harjutamine

Ükski tõsine sportlane ei saavuta häid tulemusi ilma igapäevase harjutamiseta. Muusika on selles osas spordiga väga sarnane. Areng tuleb tänu igapäevasele harjutamisele.

Kui palju peab päevas harjutama?

Praktika on näidanud, et juba 20 minutit harjutamist iga päev tagab hea arengu. Väga oluline on just iga päev harjutada. Näiteks kui ainult ühel päeval nädalas harjutada 7x 20 minutit, siis see ei anna nii häid tulemusi kui iga päev harjutada. 20 minutit on u. 3-4 reklaamipausi televiisoris. Selle aja leiab ka kõige aktiivsema lapse päevakavas. Loomulikult võib ka kauem harjutada, aga oluline on just igapäevane järjepidevus.

Kuidas lapsevanem saab aidata?

Lapsevanem ei pea olema ise muusikaliselt haritud, et olla abiks harjutamises. Piisab sellest kui kontrollida seda, et iga päev on 20 minutit kuulda harjutamise häält. Aidake lapsel edasi areneda ja suunake teda iga päev harjutama. Pilli mängimine ja laulmine pakub palju suuremat rõõmu kui see hästi välja tuleb ning harjutamine on üks kindel moodus, mis selleni viib.

Muusikakool on selles osas erinev tavakoolist, et lastele lähenetakse individuaalselt. Igale laspsele antakse nii palju kui ta ise edasi areneb. Need, kes tegelevad igapäevaselt harjutamisega, arenevad kiiremini ja saavad oma õppemaksu eest parema hariduse.

Metronoom

Keerulisi kohti on kasulik harjutada koos metronoomiga.

Alguses aeglaselt ja siis tasapisi tempot tõstest.

Erinevaid metronoome internetis: